piątek, 19 grudnia 2014

nic konkretnegoZima - czas... kasztanów. ;-)
Podobno zdrowe, ale mnie one po prostu smakują.


 
______________

Z dni niedawnych wysnułam konkluzję taką oto, że mycie okien na parterze wywołuje otwartość wśród przechodniów. Stają się bardzo rozmowni (także ci nieznajomi), choć mnie się zdawało, że myję w najbardziej dyskretny z możliwych sposób (nie tańczyłam, mimo muzyki w tle) i że nikt na to nie zwraca uwagi. 
Chcesz pogadać? Umyj okno. Mieszkasz za wysoko? Umyj okno u sąsiadów z parteru. ;-)
______________

"Zimową opowieść" Marka Helprina rozpoczęłam czytać. Jak cudnie jest ubaśniona! Wpasowuje w wieczory długie po buro-deszczowych dniach i z chęcią bym się w niej zanurzyła, miast poczytywać po kilka zdań. Gdyby jednak odkryć jakiś sposób, który uchroniłby mnie przed sennością wieczorną; łatwo jej ulegam, chorobliwie wręcz. Najciekawsza książka czy wciągający film nie są w stanie utrzymać mnie w stanie przytomności, gdy sen skleja mi powieki. 
______________

Życzenia świąteczne napływają. Najchętniej czytam te niekalkowe (do jednych na przykład była dołączona "Choinka" L.J.Kerna), ale liczy się intencja ślącego. A tę zwykle da się wyczuć.
______________

Kalendarz już sfibulowany, czyli umojony, czeka na swoje 365 dni. 


Ja w sumie też czekam. 

______________________

 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 mies. temu
  Obyś miała jak najwięcej dobrych chwil do zapisania w zinusiowanym kalendarzu na 2015 rok! :) A kasztany – Córa i ja uwielbiamy, Mąż nie bardzo, tak że to kwestia upodobań smakowych. Tak czy siak – spróbować warto (ja robię na patelni).
 • Awatar
  Mary · 2 mies. temu
  :-)
 • Awatar
  rybcia · 2 mies. temu
  nie czekaj! po prostu Bądź…
 • Awatar
  Paweł Dąbrowski · 2 mies. temu
  Muszę spróbować z tymi kasztanami ;) Fascynujących dni w Nowym Roku :)
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 mies. temu
  Mary :) Rybciu, jestem :) chyba :| Pawle, smacznego! :) Maćku, to Ty jeszcze bardziej przyciągasz ludzi. ;) Ale może to też świadczy o potrzebie rozmowy w społeczeństwie – to chyba dobrze. I masz rację, czasem to tylko zapełnienie przestrzeni słowami, a czasem padają cenne zdania.
  Miło Was Wszystkich tu spotkać! Dziękuję. :)

15 komentarzy:

 1. Spodziewałam się, że pan H. wciągnie Fibulę w swój świat od pierwszych stron. To dobrze, to bardzo dobrze, będziecie się przerzucać myślami (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daaawno czegoś takiego nie czytałam i z wielką przyjemnością daję się temu nieść. :-)

   Usuń
  2. A te kasztany mnie zastanawiają, bo wyglądają inaczej niż te, które leżą u mnie na parapecie. To taki gatunek jadalny jest (pyta, bo nie jadła nigdy kasztana i nie wie, jak wygląda jadalny).

   Usuń
  3. Jadalne. Pierwszy raz próbowałam kilka lat temu na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Ale teraz w pewnym sklepie o nazwie owada kupiłam (przelicznik mniej więcej taki: 10 szt na jarmarku = 60 dag u tej, do której przychodzi żuk; obróbka termiczna - niezbyt wymagająca, więc można spróbować :-)).

   Usuń
 2. Kasztany jadłam w Paryżu, wspomnienie w moich kubkach smakowych dźwięczy do dziś, a minęło od tamej chwili dzikiej konsumpcji już 21 lat. W Paryżu zapewne wszystko smakuje nieziemsko, łącznie z kasztanami.
  A co do kartek świątecznych to chwała Bogu Najwyższemy, że jeszcze je drukują & rozsyłać je można do przyjaznych duszyczek. W czasach, gdzie za rogiem ktoś złośliwie szpile wbija chrześcijanom wrzeszcząc F*CK your Xmas ( ale F*CK Your RAMADAN, DIWALI, KWANZA czy HANNUKAH już nie ma odwagii) wysyłanie kartek okolicznościowych jest - jak to ładnie okreslić - Darem Serca.
  Obejrzyj, wsłuchaj się w przesłanie i otrzyj łzę w oku: https://www.youtube.com/watch?v=eqlH19dhI9Q

  Pozdrawiam przedświątecznie, soczyście i radośnie!
  Z Bogiem.
  A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie wielozmysłowe wspomnienia lubią się umościć w człowieku i drzemać, by odzywać co jakiś czas - zdaje się, że moje nieparyskie kasztany połaskotały Twoją pamięć. ;-)
   Niech się niesie wraz z kartkami Dobra Nowina i wśród ludzi radość budzi!
   Serdeczności!

   Usuń
 3. Wiesz ,że ja nie jadłam nigdy kasztanów?:)
  Wygadają smacznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pierwszy raz chyba z trzy lata temu dopiero. Ale te robiłam sama, na patelni. Podobno, jeszcze gorące dobrze jest zanurzyć w czerwonym winie, ale u mnie lubi je też dziecię, więc nie były nurzane. ;-)

   Usuń
  2. To muszę spróbować koniecznie:) Smaczne są? Przypominają jakiś smak?

   Usuń
  3. Hmm, trudno mi porównać. Nieco orzechy przypominają, ale są miękkie po przygotowaniu. Córa i ja się zajadamy nimi, a Mężul nie przepada - tak że kwestia gustu.

   Usuń
  4. Zapomniałam dodać, że są nieco słodkawe. Jeśli nawet nie posmakują w odosobnieniu, to można dodać na przykład do jakiejś sałatki.

   Usuń
 4. Już wiem, dlaczego do tej pory okien nie umyłam na święta! Mam sąsiada - podglądacza. ;p))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D Taki naturalny parawan. ;-)

   Usuń
  2. Działa! A dziś paskudna pogoda rozwiązała ten problem. Nawet sąsiada nie trzeba ;-))

   Usuń
  3. I u mnie dżdżało (?) przez dzień cały. A z oknami nie ma co się spinać; przyjdzie natchnienie, to się umyją niemal same i podglądacz nic na to nie poradzi. ;-)

   Usuń

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/