wtorek, 26 lutego 2013

Zadumka przy herbacie

***
Ściskając filiżankę z mocnym naparem, wsłuchuję się w siebie. Z każdym łykiem gorącego płynu zalewam się myślami. Ociężałymi i mętnymi wczoraj, nieco oczyszczonymi dziś. Czy można zwiedzić rejony pozaświadomości? Ile czasu można spoglądać przez mglistą życiowość i uparcie wypatrywać jej jaśniejszej części? Czemu ja w tym widzę sens?


{Bo jestem kim jestem. I nikim innym.}
[Pozwoliłam sobie powtórzyć za S. Themersonem.]


***
 Uczucie. Przeczucie. Wyczucie. Odczucie. Zaszczucie. Poczucie… 

Ale mi się w myślach zaczuciło. 
***_________________________

 • Awatar
  diaz · 2 lat temu
  ”- Precz z Semantokracją! – rzekł dr Goldfinger. – Precz z Dominacją Sensu – roześmiała się dziewczyna. – Niech żyją znaki! – powiedział dr Goldfinger” (dialog ze Stefana Themersona).
 • Awatar
  Ula · 2 lat temu
  Zawsze zostawiam sobie Twoje wpisy na spokojną, wolną od innych zajęć chwilę, bo wymagają namysłu, lub choćby zamyślenia…
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat temu
  Maćku, intryg nie lubię, ale zaintrygować czasem tak ;) Diazie, dziękuję! Czułam, że mogę na Ciebie liczyć w tej kwestii! :) Ulu, miło, że znajdujesz taką chwilę i chęć, by zajrzeć :) Jiji, miałaś piękny dzień – jutro też takiego życzę :)
 • Awatar
  Anka · 2 lat temu
  Jedna herbata,jeden czajnik ,słów więcej a impreza weselna!! czyli można czuć się świetnie nawet przy niewypasionym stole (patrz dzik itp) ale z zastawą godną arystokracji! :)
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat temu
  :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/