piątek, 27 lipca 2012

Wszyscy jesteśmy sTwórcami
Lubię patrzeć na akty tworzenia. I te niezwykłe, i te otulone ulotnością chwili, i te codzienne, często mylnie brane za prozaiczne. Bo nie ma nic błahego, gdy Coś Powstaje. Zaczyna istnieć. Nawet jeśli tylko na chwilę, tylko po to, by trwać moment. Nacieszyć oko, ucho, nos, kubki smakowe… czasem zostać na dłużej we wspomnieniach.
Lubię patrzeć, gdy tworzą dzieci – tyle w nich wiary, że się uda,tyle determinacji że mogłyby nią częstować dorosłych. A proces ten jest twórczym działaniem, ale i radością. Wystarczy chwila inspiracji! Nieistotna jest trwałość – z taką samą dokładnością powstaje obraz na piasku, co na papierze. Może nawet ten na piasku jest bardziej skrupulatny. I duma z tworzenia. I chęć dzielenia się tym.
Lubię patrzeć też, gdy tworzą dorośli. Inaczej. Zwykle wcześniej jest projekt, gromadzenie zasobów. Rozważanie, czy mam na to czas, czy to się opłaca, kto na tym skorzysta. A może zrobić dokładniej, a może to poprawić, a może dodać coś jeszcze, może ująć, a może da się szybciej… Proces jest działaniem, czasem też radością, ale często niepewnością – czy się uda? A czasem tworzą, nie wiedząc o tym, jakby automatycznie, bez doceniania tego, co zdziałali.
Wszyscy jesteśmy sTwórcami.
A dziś dzień był upalny aż rozbolała mnie głowa. Ale jest lato i się nim cieszę. I pośród promieni radości i kropli trosk tworzę swoją tęczę.


[rys. A. Tylkowski]
________________________ • Awatar
  Anka · 2 lat, 7 mies. temu
  Tak,ładnie to ujęłaś,filozoficznie. Najciekawsze jest stwarzanie siebie i praca nad tym.Twórcza siła doświadczeń.
 • Awatar
  Mary · 2 lat, 7 mies. temu
  ”Wszyscy jestesmy sTworcami” – jesli tylko chcemy. Fajny tekst…
 • Awatar
  Karolina · 2 lat, 7 mies. temu
  Dziękuję Ci za te słowa.
 • Awatar
  Marta Motyl · 2 lat, 7 mies. temu
  Bardzo ładny i mądry tekst. Zachęca do ciągłego tworzenia i stwarzania.
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat, 7 mies. temu
  W piątek, w nocy zapisałam powyższe myśli. Wczoraj, po południu otworzyłam nowe „Z” a tam słowa „Jestem artystą życia – moim dziełem jest moje życie” [Suzuki] Dziś zajrzałam tutaj i czytam Wasze słowa. I niech mi ktoś powie, że nie snuje się między tym wszystkim jakaś niewidzialna nić. Pozdrawiam niedzielnie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/