poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Weekend na wsi
Od piątkowego wieczoru byliśmy w Muchowie. Nas siedmioro jechało autem osobowym. My, czyli Córa, Mąż i Ja oraz Oni, czyli Kolega, Jego Partnerka i Ich Bliźnięta w Brzuchu. Gościli nas swojsko i niekrępująco Rodzice Koleżanki.
Pogoda nas nie rozpieszczała. Zimno, a w sobotę często deszczowo. Minęło się to z naszymi oczekiwaniami, ale planów nie popsuło.
Zwiedziliśmy Pałacyk Muchowski, Czartowskie Skały (powulkaniczne) i sławny, piękny, choć proszący o remont, Kościół Pokoju w Jaworze. Widzieliśmy 300-letnią lipę i świerk płaczący oraz te sławne, rozległe łąki, pełne kwitnącej roślinności. A przede wszystkim wdychaliśmy podgórskie powietrze. ;-)
Odwiedziliśmy także, co bardzo polecam, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Piękne zabytki dolnośląskiej architektury precyzyjnie wykonane w pomniejszeniu.
Popatrzyliśmy też sobie na okolicę z Wzgórza Rosocha, na którym, oprócz widoków, są ruiny niemieckiej radiostacji.
Córa miała wątpliwości, czy ciekawsze było zwiedzanie, czy też zasoby podwórkowe (krowy, królik, kury, ryby i żółw w oczku wodnym, no i plac zabaw). Ostatecznie stwierdziła, że atrakcyjność jest porównywalna.
A gdy wracaliśmy, na jednym z przydrożnych słupków ogrodzeniowych pozował nam ten oto jegomość._______________________


 • Awatar
  Ula · 2 lat, 6 mies. temu
  A my z kolei ostatnio odwiedziliśmy skansen, muzeum i ogród w Ciechanowcu. Fajne są takie wycieczki i zawsze jestem pozytywnie zaskoczona róznorodnością ciekawych miejsc w Polsce.
 • Awatar
  Marta Motyl · 2 lat, 6 mies. temu
  Ciekawa, udana wycieczka :) I dobry sposób na spędzenie czasu razem.
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat, 6 mies. temu
  Ulu: Właśnie, też mnie miło zaskakuje ta różnorodność i piękno Polski :) Marto:Tak, było bardzo przyjemnie, mimo że krótko :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/