piątek, 21 czerwca 2013

Wątła homeostaza ;-)Stabilizacja wewnętrzna jest jak rusztowanie z gumy. Niby to kompletna konstrukcja, wzmacniana tu i ówdzie, tak i siak; niby jest i podtrzymuje jestestwo, ale chwiejne to i uginające się w różne strony. Przynajmniej ta moja taka jest. Nie wiem, skąd mi się wzięło to słownictwo rodem z branży budowlanej, miast Pascalowej trzciny wiatrami smaganej w tę i we w tę. Powiewy radości i podmuchy smutku. Życiodajne krople nadziei i grad przygnębienia. Nierównomiernie, nieustająco.
Radosny ranek – buzujące niewiadomoco – miłe w słowach spotkanie – chmury nad miastem i nade mną jednoczesne – cudne SMS (słowa mężula sympatycznego) – melancholia – zadowolenie z sukcesiku Córy – smętna zadumka – pociesznik mejlowy – smutna wiadomość… – dzisiejsza hybryda jakoś mnie postrzępiła.
Dobrze, że już wieczór.
***

***
_______________________


 • Awatar
  diaz · 1 rok, 8 mies. temu
  Rusztowania są potrzebne do czasu. W pewnym momencie trzeba je rozebrać :)
 • Awatar
  Ula · 1 rok, 8 mies. temu
  Vonnegut pisał, z wrodzoną sobie cyniczną mądrością, że to wszystko tylko chemia :) Coś się wydzieli- jest dobrze, coś się nie wydzieli, albo może zjesz nie to co trzeba- i mamy dramacik. Takie podejście do tego, co mi się dzieje w głowie pozwala, paradoksalnie, zachować równowagę… :D
 • Awatar
  Marta Motyl · 1 rok, 8 mies. temu
  Również odnalazłam w tym wpisie siebie :)
 • Awatar
  fibula vel Joa · 1 rok, 8 mies. temu
  MaryDhofSylwioAsiuMarto - wszyscyśmy tak podobni, choć każdy z nas inny ;) Uściski! Diazie, owszem, ale rusztowanie rozbiera się raczej po zakończeniu prac, a tworzenie siebie nie ma końca ;) Ulu, przychylam się do słów Vonneguta, to na pewno jakaś chemia, wszak to samo w różne dni znosi się inaczej. Z drugiej strony to jednak niepokojące… ;)
 • Awatar
  fibula vel Joa · 1 rok, 8 mies. temu
  Maćku, dziękuję :) Oby tylko forma treści nie przerastała ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/