poniedziałek, 5 maja 2014

varia(ctwa)Ślinka cieknie. Niektórym. I wcale nie na bodziec sugerujący pyszny kąsek (cokolwiek miałoby to znaczyć). Rankiem chyba wielu ludzi cierpi na ślinotok, czego śladów nie brak na miejskim chodniku. Już nie wystarczy omijać to, czego po swoich pupilach nie sprzątnęli ludzie, bo po sobie ludzie też lubią co nieco zostawić do wglądu (ileż DNA poniewiera się na trotuarach). Zatem od rana ćwiczę uważność, a idąc slalomowym krokiem pobudzam wyobraźnię kroczących za mną. Same plusy. ;-)
__________

Z Córą prowadzimy spory. Ona twierdzi, że lepsza jest książka mówiona, ja – że pisana. Ona twierdzi, że można słuchać i w tym czasie robić wiele innych ciekawych rzeczy (tu wymienia), ja – że nie każdy taką podzielność uwagi posiada i że nie lubię narzuconej interpretacji lektora…
A było dziecku godzinami czytać nim jeszcze na oczy dobrze widzieć zaczęło? A było nagrywać słuchowiska Polskiego Radia w Jedynce Dzieciom i audiobuki kupować? A było nie protestować, gdy dziecko w wieku trzech lat odtwarzacz multimedialny (z funkcją głośnomówiącą) dostało? A było przy czytaniu intonować, artykułować, onomatopejować i inne etcetery wyczyniać? Mam za swoje. Ja, która dziś trzy książki do biblioteki odniosła i wypożyczyła dwie kolejne – takie niemodne, z literami na papierowych kartkach, co to jak się je czyta, to za wiele innych rzeczy robić w tym czasie nie można. ;-)
__________

Nasmaliłam trochę dubów, czas zacząć bardziej poważnie.
Dostąpiliśmy zaszczytu bycia przedstawicielami dwustu pięćdziesięciu rodzin, ot co!
Los (GUS) tak chciał. Dziś byliśmy w ogniu pytań bardzo rozmownej ankieterki i reprezentowaliśmy, a jakże. Pani wyszła (ale zawita jeszcze trzy razy), pozostały: gusowska torba płócienna, długopis i kalendarz. ;-)

______________________

 • Awatar
  fibula vel Joa · 10 mies. temu
  Cha, cha. Oj, tak! :D  [Irmino, dodam, że Twój komentarz, powalił mnie na kolana.]
 • Awatar
  inusia · 10 mies. temu
  :) :) :)
 • Awatar
  Mary · 10 mies. temu
  :) :)
 • Awatar
  Asia · 10 mies. temu
  W naszym mieście pluje chyba 80% osobników płci męskiej, potrafi ci taki tuż pod nogi splunąć Najlepsi są Ci, którzy robią to idąc za rękę z kobietą… Ohyda. Podzielam Twoje zdanie co do narzuconej interpretacji w audiobookach. Natomiast co do ankiety, mam sentyment do tego tematu, na studiach dorabiałam jako rachmistrz podczas spisu powszechnego. Jedno z ciekawszych doświadczeń w moim życiu, rozmawiałam z tyloma ludźmi… w jednym z domów gospodarze chcieli mnie nawet swatać ze swoim synem. :-)
 • Awatar
  fibula vel Joa · 10 mies. temu
  Poczułam się mniej odosobniona, Asiu, po Twoim obserwacyjno-wspomnieniowym komentarzu. :) Dziewczyny i Chłopaku – :) :) :) :) :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/