czwartek, 9 sierpnia 2012

Światłocień


Cień.
Światło.
Światłocień codzienności. Różnorodny i różnoproporcjonalny.


Bardzo podoba mi się powyższa praca pt. A to Z autorstwa Kumi Yamashity.
{Nie bój się cieni. Dzięki nim wiadomo, że tuż obok jest jakieś światełko.} Ruth Renkel
_____________________________________________________
Jakże męczące bywa przebywanie z niektórymi ludźmi. Jedni nasycają nas energią, drudzy ją wysysają z nas, inni są neutralni. Oczywiste. Ale nie wszystkich kontaktów da się uniknąć, na niektóre jesteśmy wręcz skazani z różnych przyczyn. Wiem, że spotkanie nastąpi, stroję się w ciepłe myśli, nastawiam w sobie dobry nastrój, maluję w sobie spokój, a i tak zwykle kończy się to podobnie – zmęczeniem, znużeniem, ociężałością myślową i szastającym mną dyskomfortem psychicznym.

________________________


 • Awatar
  Anka · 2 lat, 6 mies. temu
  Pięknie to opisałaś,tak często jest,dokładnie.Tłumaczę sobie to i owo,chcę by było dobrze a toksyczna dla mnie osoba wszystko we mnie zabija.Wciąż ciężko pracuję i mam już nawet spore sukcesy nad przepracowaniem swej złości na nich na rozumienie sytuacji ,nazwanie jej po imieniu i wyciszenie złości.Jednakże wiele złych słów pamiętam,nie umiem ich skasować,przychodzą i uczą dystansu do tych ludzi.Niestety tacy nie posiądą mnie całej w mojej duszy.
 • Awatar
  Marta Motyl · 2 lat, 6 mies. temu
  Tak, trafne te obserwacje. Zdarza się i tak, że jedna osoba raz daje nam energię, raz ją odbiera, ofiarowuje radość, a później doprowadza do wybuchu. I trzeba podjąć decyzję, czy chcemy się dalej kręcić na tej karuzeli, czy zsiąść i odzyskać spokój…
 • Awatar
  JeszczeBardziej · 2 lat, 6 mies. temu
  Chciałabym coś napisać, ale w tym krótkim poście wszystko zostało napisane tak, że nie śmiem wtrącić nic, tylko głową przytakuję i myślę o tym, jaka ja jestem dla poszczególnych osób.
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat, 6 mies. temu
  Dzięki za Wasze słowa i uwagi! Dopiero dziś odczytałam. JeszczeBardziej, zwróciłaś uwagę na ważną sprawę, o której ja nie napisałam – jacy my jesteśmy dla innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/