wtorek, 28 maja 2013

Niespodziewajki wieczorneKwadrans po godzinie dwudziestej, niespodziewany dźwięk domofonu. Myślałam, że ulotkarz, bo numer „1″ na owym urządzeniu wygląda kusząco i wabi niemal wszystkich roznosicieli broszur. Podniosłam słuchawkę, w której to męski głos poinformował o liście do mnie. Otworzyłam drzwi (nie ukrywam, że zaskoczona) i pan wręczył mi kopertę, na której arcywyraźnie napisano mój adres. Tajemniczy doręczyciel dodał jeszcze, że wyjął przesyłkę ze swojej skrzynki, w mieszkaniu przy ulicy, która znajduje się niemal kilometr dalej. Podziękowałam serdecznie, równie zdumiona co uradowana Jego życzliwością – wszak wygodniej byłoby Mu po prostu wrzucić list do rzadko opróżnianej skrzynki „zwroty” i nie kłopotać się „zabawą” w kuriera.
Maj jest pełen moich małych świąt, więc zwykle sporo życzeń, również na papierowych kartkach otrzymuję. W pierwszej chwili pomyślałam, że to zabłąkane powinszowania, ale już adres nadawcy rozwiał tę myśl, gdyż ta Osoba raczej o tym nie wiedziała. [Tu siłą woli między słowa wskakuje mi pewna dygresja - że tyle ciepła otrzymuję czasem od osób wcale nie znając dat ich urodzin, ulubionych książek, potraw, zainteresowań, czasem nie wiedząc nawet, jak wyglądają, ale znając o wiele bardziej istotne sprawy; a są i tacy, których szczegóły życia oswoiłam, a ludzi dużo słabiej...]
Niecierpliwie otworzyłam kopertę i zastałam w niej dwie karteczki pełne ciepłych emocji, wieści od i słów do. Nieoczekiwana przesyłka z pewnej Pięknej Krainy Wewnętrznej. Cynik by powiedział: trochę papieru i atramentu, a ja mówię: tak wiele radości! Bo mnie cieszą różne objawy bezinteresownego myślenia o drugim człowieku.
Bliska, choć odległa A., bardzo Ci dziękuję!!!


______________________________

 • Awatar
  Ula · 1 rok, 9 mies. temu
  Lubię dostawać papierowe listy, mają moc :)
 • Awatar
  Marta Motyl · 1 rok, 9 mies. temu
  Joa, aż Ci pozazdrościłam tej niespodzianki, ja nie dostaję listów papierowych… na szczęście dostaję elektroniczne, to zawsze pocieszenie ;) ale to nie to samo.
 • Awatar
  beba · 1 rok, 9 mies. temu
  Szkoda listów pisanych piórem, długopisem, ołówkiem- na papierze, nie tych klikanych w mailach. Mam w swojej szufladzie stare listy sprzed wielu lat i czasami do nich zaglądam. Pozdrawiam mazursko :-)
 • Awatar
  dhof · 1 rok, 9 mies. temu
  Jak zwykle śliczna ilustracja słów. Listy otrzymywałam, otrzymuję i mam nadzieję,że nadal je będę otrzymywać. Jest tylko jeden warunek do spełnienia- trzeba je również pisać. Pozdrawiam :)
 • Awatar
  fibula vel Joa · 1 rok, 9 mies. temu
  Miło czuć się nieodosobnioną :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/