"Lalki"
Choć tytuł mojego wpisu oraz filmu, który chcę polecić brzmi przyjaźnie, mylące jest to skojarzenie.
Film(ik) Aleksandry Bober-Karwowskiej trwa 6 minut. Można go nawet obejrzeć, nie mając podłączonych głośników.
Wiem, że wiosna, radość. Ale To się dzieje, możliwe, że w pobliżu wielu z nas, niezależnie od pór roku. Wiem, że temat znany, nagłaśniany. Ale i tak polecam, a nawet proszę, byście obejrzały/obejrzeli. Wiem, że dziś z racji rocznicy smutnej, moja notka może szybko zjechać ze strony blogowej. Ale jest to we mnie tak świeże, że nie mogę przemilczeć.
My nie mogliśmy spokojnie zasnąć po seansie.

______________________


 • Awatar
  Asia · 2 lat, 10 mies. temu
  Joa, Ty nie mogłaś zasnąć, a powyżej jeszcze ten komentarz….Zastanawiam się czy w ogóle to obejrzeć, ale ciekawość wygrywa
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat, 10 mies. temu ·
  Antonina: czasem poszukuję filmów młodych twórców, którzy nie są jeszcze sterowani przez producentów i tak jakoś trafiłam. Przypadkiem, można rzec.
  Asia:
   jak teraz przeczytałam mój wpis, to może rzeczywiście wydać się tajemniczy, ale to jest tak krótki film, że nie będę pisać, jaki temat porusza – kto zechce, ten zobaczy. Straszne jest to w sensie, że okrutne, przytłaczające i niestety, czasem prawdziwe.

Komentarze

ostatnio czytane

czereśnie i tajemniczy mierniczy

{Ale tak już jest na świecie, że kobiecie płacz przychodzi z pomocą, kiedy rozum przestaje pojmować. A płacz wie wszystko, słowa nie wiedzą, myśli nie wiedzą, nie wiedzą sny i Bóg czasem nie wie, a płacz ludzki wie. Bo płacz jest płaczem i tym, nad czym płacze.} Wiesław Myśliwski

rozmaitości powszednie

ażetki i wachlarze

fAkty

rozkaz