niedziela, 10 marca 2013

Koronka duszy


***

Gdy pozwalam czemuś we mnie zaistnieć, spoglądam na to dogłębnie, rozszczepiam jak pryzmat światło. Staram się dotykać różnych punktów widzenia, także niewłasnych. Niewielu kwestii jestem bezdyskusyjnie pewna, a większość z nich przechodzi metamorfozy, bo próbuję być otwarta na głosy innych. Możliwe, że cierpię na nadmiar relatywizmu. Nic dla mnie ani we mnie nie jest jednoznaczne.Przez nią uczę się przepuszczać zdarzenia, myśli, słowa docierające z zewnątrz i przez nią te, które płyną ze mnie – koronka duszy delikatna. Różne na niej desenie. Utkana z przeżyć, myśli, uczuć, wiedzy… Wiotka a mocna. Troszkę poszarpana, często łatana. Ciągle inna, ale wciąż moja.
_____________________________


 • Awatar
  Ula · 1 rok, 11 mies. temu
  Podaję Ci wirtualną dłoń.
 • Awatar
  beba · 1 rok, 11 mies. temu
  Zawsze poruszają mnie Twoje słowa i zmuszają do przemyśleń nad sobą. Nie zawsze je komentuję. Przepraszam, ale bardzo sobie Twoje tutaj bycie cenię.
 • Awatar
  fibula vel Joa · 1 rok, 11 mies. temu
  Mary, lubię Twą obecność na mym blogu :) Dhof, gdybyś wiedziała, jak pełne ciepłych uczuć jest moje „dziękuję” wysłane w Twym kierunku… :) Maćku, rozbroiłeś minę mą poważną :D Lilitu, cieszę się, że nie jestem osamotniona i, jak już Ci kiedyś pisałam, czekam na Twoje teksty :) Ulu, ściskam z wdzięcznością :) Bebo, jakże mi miło czytać Twoje słowa; również cenię sobie wiele spotkanych tu Osób, wśród Nich – Ciebie :) Serdeczności!
 • Awatar
  diaz · 1 rok, 11 mies. temu
  Joo, cierpisz na pewien rodzaj mądrości. Nie lecz się z niej :) .
 • Awatar
  fibula vel Joa · 1 rok, 11 mies. temu
  Diazie, trudno. Może dam radę ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/