piątek, 15 lutego 2013

... jak kozaki***
Koleżanka-ma ma praktyczne podejście do życia, tuż przy górnym krańcu. Twardo stąpa po ziemi, bez złudzeń i wiary w uczciwość, wrażliwość, sprawiedliwość i im podobne androny. Walczyć o swoje potrafi (nieco Jej tego zazdroszczę) i zwycięża, zwykle. Lubi dzielić się wydarzeniami wszelkimi – opowiada w interesujący sposób, jednak powściągliwie w emocjonalnym sensie, raczej z chłodną rezerwą.
Hmm, niby lubię z Nią spędzać czas, a jednocześnie jestem nieco wyczerpana i ogołocona po każdym spotkaniu. 
Trochę tak, jak z moimi kozakami – niby wygodne, niby niestare a rwą mi każde rajstopy.

_____________________


 • Awatar
  Mary · 2 lat temu
  Rozumiem Cię… Też znam taką osobę. Miłego wieczoru!
 • Awatar
  Asia · 2 lat temu
  Znam to uczucie. I bywam wobec niego bezradna. Według mnie to trochę tak, jakbym podczas spotkania z niektórymi ludźmi udostępniała im w sobie zbyt dużo przestrzeni w porównaniu z tym, co zostawiam na moje ja, na mnie samą. Czasem sama wyrywam się z taką ”uprzejmością” (która nota bene nikomu nie wychodzi na zdrowie), a bywa, że to druga strona chce mi wejśc na głowę (która zwykle po takim spotkaniu boli). Morał jak zwykle ten sam – własny dobrostan przede wszystkim. Trudna sztuka satysfakcjonujących relacji ;-) Pozdrawiam ciepło!
 • Awatar
  Marta Motyl · 2 lat temu
  Znam podobne osoby, winszuję im zwycięstw. Jedna opanowana koleżanka, która wprowadzała krok po kroku swoje strategie, odbiła mi kiedyś faceta. Podobne osoby potrafią odnieść sukces na wielu polach. Jednak…czuję być może podłą satysfakcję, że takie koleżanki wiele tracą w swoim chłodzie. Już wolę być ”przegrana”, ale żywa, pulsująca, z ideałami.
 • Awatar
  Anka · 2 lat temu
  Joa,czytałaś książkę o ludziach dla nas toksycznych? jesteśmy jak rośliny,od niektórych instynktownie uciekamy,bo nie pasują akurat do nas,naszej skali odbioru życia.Trochę cię nie rozumiem,że chcesz się zamęczać takim kontaktem.Twoja kumpela może być fajną babką,ale akurat do ciebie nie pasuje jak na przykład jaskrawa czerwień do pomarańczowego.Tu nie ma co oceniać ludzi jako dobrych czy złych,tu należy chronić swoje samopoczucie. :)
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat temu
  Dzięki, Wam!! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/