poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Względność


Ciężko. Od upału nieprzeciętnego. Od ołowianych myśli.
Nieuniknione w czasie odwleczone.
A Córa wiedzieć chce coraz więcej. Ile tej (nie)wiedzy odkryć, by nie obciążyć ponad to, co konieczne?
Nie jest gorzej. Podobno jak na ten stan jest całkiem dobrze. Cieszyć się? Liczyć na cud? Chyba bliższa mi myśl, że cudem jest już to, jak jest.
Cud świętować postanowiłam. Pokroiłam śliwki i banana, oprószyłam cynamonem i brązowym cukrem, posypałam przygotowaną wcześniej kruszonką, zapiekłam. Miękkie owoce i chrupiące ciasto współgrały ze sobą pysznie. Szorstka rzeczywistość i gładkość rodzinna nie pasują do siebie tak dobrze.
{Pewien staruszek mówi, że narzekał tylko raz w całym swoim życiu – kiedy miał bose stopy, a nie miał pieniędzy, żeby kupić buty. Potem zobaczył szczęśliwego człowieka, który nie miał stóp. I nigdy więcej już nie narzekał.} Anthony de Mello

________________________


 • Awatar
  dhof · 2 lat, 6 mies. temu
  Może wyda Ci się to naiwne, ale proś o wszystko swojego Anioła Stróża. One są blisko i chętne do pomocy. W naszym racjonalnym świecie takie słowa uchodzą dziecinny żart, ale są na niebie i ziemi sprawy… I ja życzę Ci siły i tej pięknej pogody, którą masz w sobie.
 • Awatar
  Mary · 2 lat, 6 mies. temu
  Ja tez wierze, ze modlitwa moze wiele zdzialac… Podziwiam Twoja sile, madrosc i optymizm. Nie kazdy tak potrafi podchodzic do problemow. Pozdrawiam serdecznie!
 • Awatar
  Marta Motyl · 2 lat, 6 mies. temu
  Joa, trzymaj się! Niech ciężkie myśli opadną gdzieś daleko poza Ciebie, nie zabierają Ci apetytu na świat i doznawanie jego kolejnych cudów.
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat, 6 mies. temu
  Bebo, Dhof, Mary i Marto, dzięki za to, co piszecie i w ogóle za Waszą na blogowisku obecność, bliską mi niespodziewanie! Chętnie bym Was chociaż poczęstowała tym crumble :)
 • Awatar
  fibula vel Joa · 2 lat, 6 mies. temu
  Ściskam Cię, Starbucks i myśli ciepłe ślę, dziś szczególnie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

{Czy to takie ważne o czym? Sama rozmowa jest wystarczającym powodem, aby chcieć porozmawiać.}
/Wiesław Myśliwski/